Jakie techniki sprzedaży musisz posiadać by skutecznie sprzedawać twoje produkty lub usługi ?.
Istnieje wiele technik sprzedaży, ja wierzę tylko w jedną –
” Sprzedaj nic nie sprzedając ” – Dlaczego tak cię to dziwi ?.
Nie słyszałeś o tej niezawodnej technice automatycznej sprzedaży ?…  To usiądź i przygotuj się na rewolucje w twoim biznesie.  Gotowy ?…  Świetnie, i to lubię w Tobie.

 

 Dzisiaj chcę przekazać tobie bardzo cenną wiedzę.  Wiedza która pomoże tobie w sprzedaży, tę strategię nazywam – ” Sprzedaj nic nie sprzedając ” – Zanim jednak zacznę, chcę abyś już teraz przygotował coś do pisania. To ważne w rozwoju.  Dlaczego ?.. Bo wiem że zapomnisz o tym co ważne.  Jeśli zapiszesz wnioski z każdej lekcji, to jesteś w stanie opracować inną strategie.  Tak robią najlepsi sprzedawcy i marketerzy, JA Też tak robię.  I ty musisz również zacząć zapisywać własne wnioski z każdej wiedzy jaką tobie daję, i doświadczenia jakie zdobędziesz.

Jesteś gotowy ?… To zaczynamy.

 

Strategie sprzedaży i wnioski …

Jeśli chcesz skutecznie sprzedać twój produkt czy usługę, to musisz być świadomy że często trzeba nad czymś popracować, udoskonalić itd…  Wie to każdy profesjonalny marketer który projektuje niesamowite oferty sprzedażowe dla różnych firm.
Jednym z niezbędnych narzędzi dobrego marketera jest notes, tak notes bo możesz zapisać w nim coś ważnego, a kiedy to konieczne, wrócić do pewnych tematów i udoskonalić.  Wyobraź sobie taką sytuację:  Sprzedajesz garnki, podchodzisz do klienta i słyszysz odmowę.  Jak się czujesz w takiej sytuacji ?.  Co się wydarzy kiedy inny klient powie że jesteś nachalny ?.  Jakie emocje powstaną kiedy jeszcze inny klient nazwie cię naciągaczem ?.  Takie rzeczy dzieją się w biznesie, trzeba pamiętać o tym że nie każdy kupi, tym bardziej kiedy ludzie nie lubią jak im się coś wciska. Kiedyś słyszałem że ludzie lubią kupować, ale nie lubią kiedy im się sprzedaje.  Zastanawiałem się o co chodzi.  Skoro nie lubią kiedy im się chce coś sprzedać, to jak mam sprawić żeby kupili ?.   Wtedy jeszcze tego nie robiłem, nie zapisywałem w notesie wniosków.  Dopiero co wystartowałem w biznesie.  To branża marketingu internetowego nauczyła mnie JAK WAŻNE jest zapisać.  Zapisanie tego co czujesz kiedy klient odmawia, sposób w jaki oferujesz swoje produkty oraz zachowanie klienta, to pozwala wyciągać odpowiednie wnioski.  Teraz kiedy już wiesz dlaczego klient nie kupił, zmień swoje podejście i udoskonal umiejętności sprzedaży zmieniając technikę która zawiodła.
Czy teraz wiesz jak ważny jest twój mały notesik ?.  To super. Zapisz w nim Dużymi literami.  ” Sprzedaj nic nie Sprzedając „ – To będzie tobie przypominać że nie możesz sprzedawać, ale musisz sprawić żeby kupili.
Wydaje się to trochę dziwne Co ?.  Za chwilę tobie wyjaśnię na czym polega taki rodzaj sprzedaży.

 

Sprzedaj Techniką ” daj ” po prostu.

Jest wiele technik skutecznej sprzedaży produktu czy usługi.  Jedni mówią że to emocje powodują że klient kupuje, z tym mogę się zgodzić – jeśli chciałbym sprzedać teraz produkt na emocjach, twoich emocjach.  Wybrałbym bym taką treść ” Zostań ekspertem Sprzedaży w 8 dni / Przyciągnij do siebie najlepszych klientów którzy na 100% kupują „ – Kiedy teraz czytam to co napisałem, aż mam ochotę kupić bo sama treść wyzwala emocje do zakupu.  Ale nie chodzi mi o to aby coś tobie sprzedać.  Chcę tobie dać jedną z moich technik sprzedaży która działa, pod warunkiem że to co ty masz jest dobrej jakości/wartości, ludzie nie kupują byle badziewia.  To co masz, musi dawać wartość klientowi a wtedy przyjdzie ponownie kupić, nawet poleci twoje produkty znajomym.

Inna technika sprzedaży opiera się na dobrej relacji z ludźmi.  Dobra relacja w biznesie to podstawa długoterminowej współpracy, tę jednak buduje się długo.  Ktoś przychodzi i zapoznaje się z twoim produktem, jeśli daje wartość i pomaga klientowi to on powoli zaczyna cię lubić, w niedługim czasie już tobie zaufał, zaufanie powoduje że zawsze coś kupi bo wie że to co masz, jest wartościowe.  Ale co z takim biznesem który nie opiera się na relacjach z klientem ?.  Tak, są takie biznesy i często można spotkać się z takim klientem który przychodzi raz na pół roku.  Dlatego uważam że nie zawsze dobre relacje sprzedają, biznesy są różne – W jednym biznesie relacje działają, w innym po prostu są zbędne. Ale jest jedna z technik sprzedaży która zawsze sprawi że klient kupi coś od Ciebie.  Taką technikę używają często w USA i zawsze działa.  Pod warunkiem że klient poczuje tę wartość którą dajesz.

 

Jak sprzedać nic NIE sprzedając.

To moja ulubiona technika sprzedaży z automatu.  Wystarczy że klient otrzyma wartość, że to spowoduje lepsze samopoczucie i docenienie z twojej strony.  Ludzie nie lubią brać, ale uwielbiają kiedy im dają i ja teraz dam tobie moją technikę w której samo słowo sprzedam zostało ukryte.  Tej techniki używają najlepsi marketerzy od których się tego nauczyłem.  Marketing internetowy nauczył mnie jeszcze innej rzeczy i nie tylko, ponieważ ta branża daje szerokie możliwości rozwoju.  Kiedy startowałem z biznesem to dałem ludziom coś wartościowego, i w ciągu niecałych 60 dni na mojej liście zapisało się 176 subskrybentów, nic im nie sprzedawałem, sami kupili.  Z 176 klientów kupiło tylko 32 a to dało mi 78,52 zł.
Oj ale byłem podjarany.  Zacząłem jeszcze więcej się uczyć w temacie marketingu internetowego aż stało się to moją PASJĄ.  Marketing internetowy nauczył mnie dostrzegać sprzedaż tam, gdzie wcale jej nie ma.  Weźmy taki Mc Donald’s…
Szczerze to nie oglądam TV, czasem jak jestem u kogoś na kawie to zerknę na TV.  Kiedy widzę reklamy w telewizji to mam różne myśli, niektóre z tych reklam są tak pojebane że aż szkoda je oglądać.  Ale zawsze swoją uwagę przykuwa Mc Donald’s – Jak oni to robią że aż się chce oglądać ich reklamę ?.  Uczę się marketingu obserwując jak robi to Mc Donald’s , niedawno zauważyłem w ich reklamie, no raczej usłyszałem bo w tym momencie byłem odwrócony w inną stronę, ale zawsze poznam,  bo po pierwsze mają doskonały marketing, a po drugie melodię mi znaną.
Siedziałem odwrócony bokiem do TV, w pewnym momencie usłyszałem ” Darmowa kawa do godziny 10:00 ” i wtedy wiedziałem że to słynny Mc Donald’s.  Czy dostrzegasz tutaj sprzedaż ?.  Ja też nie, bo nie ma tu sprzedaży.  Klienci sami zaczną kupować.  Wystarczy że otrzymasz darmową kawę, a przy samej kawie nie będziesz siedzieć i kupisz kawałek ciasta lub kanapkę. 

A więc teraz wnioski: Jeśli chcesz skutecznie sprzedawać, zacznij brać przykład od najlepszych w tym biznesie. Obserwuj ich marketing i przemyśl jak możesz użyć tego u siebie.  Pozostaw również komentarz, daj ludziom możliwość odwiedzenia twojej strony/bloga. 🙂

 

Pozdrawiam
Stanisław Makowski

 

 

 

Share This