Mentalność ma ogromne znaczenie w naszym życiu, a zrozumienie tej mało znanej siły o którą już kilka krotnie mnie zapytano, potrafi przyczynić się że człowiek osiąga rzeczy niemożliwe dla innych, jak również może wyrządzić dużą krzywdę.  Chcesz w życiu odnieść sukces, i podejmujesz się działania jednak bardzo często mentalna strona człowieka nie pozwala iść dalej.
Zastanawiasz się czasem, dlaczego tak jest że mimo wielu próbom nadal jesteś w tym samym miejscu ?….

Mentalny program instalowany w umyśle.

Wszystko zaczęło się tamtego dnia, kiedy uświadomiłem sobie gdzie jestem.  I choć miałem wiele marzeń i celów które chciałem osiągnąć, to zawsze pozostawałem w miejscu, czasem udało się zrobić niewiele postępu, szybko jednak zniknęły w gąszczu życia codziennego.  Miałem wiele różnych pomysłów i żadnego nie zrealizowałem.  Wielkie plany na dalszą przyszłość, opisane niczym najwspanialszy scenariusz filmowy, pozostał odstawiony na półkę wspomnień wraz z innymi celami, marzeniami i planami – Spoglądając na zakurzone dawne marzenia i cele, zacząłem zastanawiać się dlaczego tak jest ?.  Wiem że mogłem to osiągnąć i prowadzić taki właśnie styl życia.  Jednak coś trzymało mnie w miejscu.  Byłem niczym zamknięty w pomieszczeniu gdzie ściany były niewidoczne, coś jakby szklana bariera oddzielająca mnie od marzeń i celów.  Byłem wściekły że nie mogę wyjść po za tę barierą i żyć tak, jak chciałem żyć.  Czym częściej próbowałem się wydostać, to pomieszczenie robiło się mniejsze a bariera silniejsza.  Wreszcie postanowiłem odpuścić, zatrzymałem się i usiadłem w jednym miejscu. Siedząc tam, zacząłem się zastanawiać nad tym wszystkim i zadawałem sobie pytania:
-Dlaczego ja nie potrafię ?.  Co robię źle ?. 
A może to ze mną coś jest nie tak ?  Może jest coś, czego nie wiem ?.
Może mają rację że to nie dla mnie, że moje marzenia są nierealne a pomysły idiotyczne że nie warto iść dalej ?.

Brzmi to dla Ciebie znajomo ?.
Czy zastanawiałeś się dlaczego spotyka cię taki los w twoim życiu ?.  Chcesz coś zmienić.  Mówisz sobie – Za miesiąc zrobię to czy tamto.  Minął miesiąc, dwa i plan nie został zrealizowany.  To w tym momencie większość ludzi zaczyna bronić się różnego rodzaju wymówkami. – A wiesz, zabrakło czasu. Mamy kryzys gospodarczy. Mało zarabiam. To przez polityków. Musiałem zająć się domem.  Musiałem posprzątać i pozmywać naczynia.  Znajdzie się tysiące wymówek dlaczego utknąłeś w miejscu i nie osiągnąłeś własnego celu.
Nie przejmuj się.  Ja też kiedyś obwiniałem wszystko dookoła.  Wszystko się zmieniło kiedy szukając odpowiedzi, natknąłem się na książkę która dokonała w moim życiu Mentalnej transformacji.  Widząc mnie z książką w ręku którą czytałem, rodzina była w szoku. – Co ty, książki czytasz, dobrze się czujesz, nic ci nie jest ?.  Takie pytania pojawiły się w moim domu.  Ale nie ma się czego dziwić.  Od dziecka unikałem czytania, nie lubiłem tego, a każdą lekturę jaką musiałem przeczytać to rodzice musieli mnie zmuszać na siłę, no czasami wolałem zobaczyć film niż czytać.  Jak dobrze pamiętam, miałem chyba 25 lub 26 lat kiedy postanowiłem coś zmienić i zacząłem czytać książkę.  Nie miałem wtedy pojęcia o istnieniu mentalności i o tym jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu.  Każdego wieczora siadałem w moim pokoju i czytałem.  Pamiętam pierwsze spotkanie z tą książką, a skoro nie miałem możliwości w ciągu dnia spokojnie poczytać, to ustaliłem sobie że będę poświęcać czas od godziny 23:00 wieczorem.  Chciałem poświęcić godzinę czasu.  Zacząłem czytać.  Słowa autora były tak interesujące i wciągające że czytałem stronę po stronie, czasem miałem wrażenie jakbym tam był, niczym obserwator wszystkich wydarzeń.  Skończyłem na którymś rozdziale bo musiałem się wyspać, spojrzałem na zegarek i byłem zdziwiony, chciałem poświęcić jedną godzinę a na zegarku była prawie 4:00 nad ranem.  Zostało mi tylko dwie godziny na sen, i do roboty.  Byłem cholernie nie wyspany, ale pełen nadziei oraz wiary w Siebie.
Dni mijały a ja stawałem się lepszym człowiekiem, i dzięki tej pierwszej książce pokochałem czytanie. Każdego dnia uczyłem się nowych i ciekawych rzeczy, i nawet w tedy pojawiały się złe opinie w domu.  Odnosiłem wrażenie że chcą mi wmówić iż to czym się zajmowałem, niby jest złe i mam to zostawić.  Chyba rozumiesz mój przekaz ?. Wiesz dlaczego tobie opowiadam o niektórych z moich doświadczeń ?.  Każde z negatywnych opinii, jest jak program który instaluje w twoim umyśle pewne skojarzenia, odczucia itd…
– Minęło trochę czasu, i zacząłem rozumieć …

Czym jest Mentalność.

Kiedy spotykam ludzi co pytają, co to jest mentalność to staram się pokazać to na przykładzie współpracy mechanizmu kółek zębatych.  Ludzie są jak takie kółka zębate. Żyją wspólnie i dbają o dobrą relację, przyjaźń i miłość, wspierają się i pomagają sobie wzajemnie. Wystarczy że tylko jeden z nich utraci równowagę, i zaczyna negatywnie wpływać na innych.
Wyobraź sobie system który składa się z kółek zębatych, taki możesz zobaczyć w mechanicznym zegarku.  Ich współpraca jest dla każdego ważna, każde z nich ma własną funkcję w tym systemie.  Któregoś dnia jedno kółko straciło zęba, bardzo powoli zaczyna uszkadzać kolejne kółko, a ono uszkadza następne aż w końcu cały mechanizm zaczyna się niszczyć.  Nie musiało do tego dojść, jeśli wcześniej naprawiło by się jedno kółko, a teraz trzeba wymienić cały mechanizm bo został zniszczony.
Podobnie jest z człowiekiem.  Masz kilku przyjaciół, może sześciu, i każdego dnia wspólnie spędzacie czas.  Któregoś dnia jeden z nich przyprowadza swojego kolegę.  W pewnym momencie nowy kolega zaczyna negatywnie wpływać na jedną osobę, i któregoś dnia już zaczyna wchłaniać złe nawyki tego kolegi.  Teraz zaczyna podawać negatywne zachowania dalej.  Jeśli dobrze się zastanowisz nad tym, co dowiedziałeś się do tej pory to zrozumiesz że mówię tutaj o całym Systemie Mentalności która składa się z Przekonań oraz Wartości każdego człowieka.

Mentalne przekonania.

Rozmawiałem kiedyś z przyjacielem, który czasami swoim zachowaniem sprawiał że jego mama nie była zadowolona.  Nasza rozmowa trwała około 20 minut, i w pewnej chwili usłyszałem od niego słowo przekonania – ” ja już taki jestem „.  Co to znaczy, że już taki jestem ?.  Czasami gdzieś spotykałem się z podobnym przekonaniem, ale nie wierzyłem w to.  Kiedy byłem jeszcze w wieku nastolatka, nie wierzyłem w to, że człowiek ma jakieś wrodzone zachowania czy umiejętności.  Gdzieś po drodze dorastania, pewne nawyki i zachowanie zostało zasiane w umysłach człowieka co przynosi efekt po latach.
Tutaj posłużę się takim przykładem który doskonale pokazuje mentalne przekonanie o możliwościach człowieka.

Naukowcy przeprowadzili pewne doświadczenie:
Do eksperymentu użyto Psa i kawałka schabu. Umieszczono psa w klatce. W jednej części był pies, a w drugiej położyli soczysty schab, i oddzielono psa stalową kratą. Pies widząc schab, próbował go zdobyć jednak za każdym razem uderzał o stalową kratę.  Po 2 godzinach przerwano testy.  Kolejnego dnia ponowili eksperyment. Pies ponownie próbował zdobyć schab, jednak nie mógł tego zrobić bo uderzał o stalową kratę.
Po czwartym eksperymencie pies usiadł spokojnie, bo nie miał dostępu do mięsa.  W pewnej chwili podniesiono kratę i pies mógł bez problemu dostać się do mięsa, a on patrząc na schab nie ruszył się z miejsca.  W jego umyśle powstało przekonanie że tego nie da się osiągnąć. Nie podejmuje próby, bo wcześniej próbował i nie odniósł zwycięstwa.

Podobnie jest z człowiekiem.  Twoje mentalne przekonanie o tym co możesz, a czego nie możesz zostało w tobie zasiane przez rodziców, nauczycieli szkolnych, społeczeństwo w którym żyjesz oraz pseudo przyjaciół.
A brak świadomości że twoje przekonanie zostało wyuczone w tobie, zasłaniasz się bardzo znanym kłamstwem w naszym społeczeństwie
mówiąc ” Już taki jestem. Takim się urodziłem. ” – Osobiście myślę, że jest to przekonanie które tworzy twoją rzeczywistość.  Dlaczego tak właśnie myślę ?.  Można zobrazować to w taki sposób. – Marzysz o tym aby zostać piosenkarzem, ale za każdym razem kiedy śpiewasz, słyszysz że twój głos nie jest dobry i zaczynasz wierzyć że nie możesz odnieść sukcesu.  Ktoś rozmawia z tobą o tym, a ty w pewnym momencie mówisz że nie odniesiesz sukcesu bo ” Takim się urodziłeś ” i jesteś skazany na porażkę w życiu.
* Czy naprawdę tak uważasz ?.  Takie przekonanie jest złe. Ogranicza to nie tylko twoje możliwości, ale również dalszy rozwój w tym kierunku o jakim marzysz.

Ludzie którzy mają wpływ na twoje życie.  Mogą to być rodzice, nauczyciele, sąsiedzi a nawet przyjaciele.  Osobiście uważam że ktoś mając zły wpływ na drugą osobę, to nie jest przyjacielem a tym bardziej kolegą.
Na szczęście moi przyjaciele to w większości przedsiębiorcy, liderzy wielkich biznesów oraz tych mniejszych z którymi czasami mogę porozmawiać, wymienić się pomysłami i doświadczeniem.
Opowiem tobie jeszcze krótką historię z własnego doświadczenia.

Młody chłopak którego marzenie zostało rozdeptane:
Było lato i pogoda była cudowna.  Wraz z małym przyjacielem wybraliśmy się pograć w piłkę.  Muszę przyznać że wspaniale grał, jego umiejętności piłkarskie są tak dobre że mógłby grać w klubie.  Graliśmy ponad 4 godziny.  Kiedy już wracaliśmy do domu, opowiadał o swoim marzeniu – Jak dorosnę to chcę być piłkarzem.   To wspaniałe marzenie.  Zostało jednak zdeptane słowami starszego człowieka który się zaśmiał i mocno skrytykował to marzenie.  Nie mogę sobie przypomnieć tych słów.  Ale słowa były tak niszczące, że chłopak prawie się pozbył marzenia.

Kiedy w twoim otoczeniu są ludzie, co chcą zniszczyć twoje marzenia, to jest wyraźny sygnał że czas zmienić przyjaciół.  Podobnie jest w moim przypadku – W domu wiele razy słyszałem złe opinie.  Miałem dużo pomysłów na start z własnym biznesem.  Często słyszałem w domu – Ty i biznes ?.  Przecież ty nie znasz się na tym.  A kiedy podzieliłem się w rodzinie pomysłem o sklepie odzieżowym przedstawiając moją wizję to usłyszałem: Wpakujesz pieniądze i stracisz bo kto to kupi ?.  Miałem po kilku tygodniach inny pomysł, ale szybko został rozpieprzony negatywnym słowem.  Zacząłem czasami wierzyć że chyba jestem beztalenciem.  Często powtarzane słowa, w którymś momencie zaczynają docierać do naszego umysłu.  – Tak, możesz sobie wmawiać że nie słuchasz tego.  A co tam, niech sobie gadają.  Możesz mi jednak wierzyć, że nie jest ważne czy słuchasz, czy nie słuchasz.  Twoja podświadomość i tak zrobi swoje, i bez twojego zezwolenia uwierzy w to, co słyszysz i co widzisz.
No dobra. 

To co mogę zrobić w takiej sytuacji aby negatywna informacja która dociera do mojego umysłu, została skutecznie zablokowana ?.
To bardzo dobre pytanie.  W rodzinie zawsze znajdzie się ktoś, komu może nie podoba się twój pomysł lub to czym obecnie się zajmujesz.  Moim zainteresowaniem jest Network Marketing oraz Narzędzia które wspomagają rozwój biznesu w internecie.  Czasami domownicy widzą mnie w Akcji.  Prowadzę szkolenie na żywo online, albo nagrywam VOD.  Ostatnio zacząłem rozwijać nowy projekt, który chcę aby stał się dużą platformą edukacyjną dla każdego, kto chce budować i rozwijać biznes w internecie.  Mój starszy brat widział mnie, kiedy prowadziłem transmisję na żywo, jego złe nastawienie spowodowało że zaczął się ze mnie nabijać w trakcie transmisji.
Nie przerwałem, i robiłem swoje udając że go nie ma.
W sytuacji kiedy jestem w domu, a ktoś z rodziny negatywnie ocenia moje działania czy pomysły, biorę ze sobą swojego laptopa oraz potrzebne narzędzia i wychodzę z domu aby nie słyszeć złych opinii.  To bardzo dobre rozwiązanie.  Biorę pod uwagą że czasami może być ktoś, kto nie ma takich możliwości aby posiedzieć na dworze.  Warto w tej sytuacji pomyśleć o kafejce, można zamówić sobie kawę i spokojnie popracować.  U mnie dobrze sprawdza się niewielka część małego budynku gospodarczego który jest obok domu.  Tam nikt mi nie przeszkadza, i mogę spokojnie popracować.
Jak widzisz, sposobów jest wiele. Znajdź własną strefę bezpieczeństwa, aby oderwać się od złych opinii.
Czas porozmawiać teraz na temat…

Mentalność własnych wartości.

Człowiek chce tak wiele od życia, mając jednak niską samoocenę, nie może osiągnąć tego co chce.  Brak własnej wartości często prowadzi do zmarnowania własnego życia.
Są ludzie którzy swoją wartość opierają na rzeczach materialnych.  Mam luksusowy samochód, jestem wartościowy.  Mieszkam w takim domu, to jestem kimś wielkim.  Zarabiam dużo pieniędzy, to jestem panem świata itd…  Tak, znam takich ludzi.  Kilku spotkałem na swojej drodze.  I jak najbardziej, kilku zmarnowało własne życiu opierając się na rzeczach materialnych.

Przykład:
Często słyszę jak młody kierowca spowodował wypadek drogowy, i nic dziwnego w tym by nie było gdyby nie fakt, że najwięcej to kierowcy samochodu BMW.  Czy to przypadek ?. Nie, ponieważ często młodym ludziom wydaje się że mając taką brykę można zaszpanować, pokazać że jest się kimś lepszym.  Twój sąsiad widzi że masz mniejszy dom albo w gorszym stanie, i zaczyna czuć się lepszy, opowiada innym że nie masz tego, czy tamtego a on ma wszystko i mając więcej kasy czuje że jest panem i nikt nie jest lepszy od niego.  Całe swoje życie opierają o rzeczy materialne, uważają że mając wszystko są najważniejsi.

– Czy ty, jeżeli nie miał byś tego wszystkiego, czy możesz być wartościowym człowiekiem ?.
Oczywiście że tak.  Nawet jeśli mają wszystko, to nie mają najważniejszej rzeczy, którą ty posiadasz.
To prawdziwi przyjaciele i szczęśliwa rodzina.  Twoją wartość można oprzeć na tym, jakie działania podejmujesz oraz decyzje.
Pomagasz ludziom w życiu codziennym, posiadasz własne przekonania i masz wiarę.  Wartość Mentalna to nie tylko rzeczy fizyczne, ale przede wszystkim duchowe.
Czuję się bardzo wartościowym człowiekiem.  Dlaczego ?.  Ponieważ dzielę się moim słowem z tobą, wyjaśniając to o co często mnie pytają ludzie ….
A dzięki moim doświadczeniom, oraz wiedzy możesz nie tylko uniknąć błędów ale ulepszyć coś w swoim życiu.
Czasami słyszę kiedy ludzie mówią – Zacznę za tydzień.  I co ?.  Nie zaczynają, nie wprowadzają nic do swojego życia aby coś zmienić.  Mają różne plany i cele, jednak nigdy nie są zrealizowane.  Wiele różnych działań jest odkładanych na drugi plan, a to dlatego że bardzo często człowiek obawia się tych zmian.  Po co wychodzić przed szeregi tak aby cię zobaczyli, lepiej jest pozostać we mgle i się nie wychylać, kto wie może los przyniesie szczęście, może twoje marzenia same się spełnią ?.  Jeśli tak myślisz, to życzę przyjemnego czekania.

Bogaty i Biedny, mentalna różnica.

Już od czasów szkolnych ławek uczono mnie, że w życiu najważniejsze jest wykształcenie by znaleźć dobrą pracę i mieć dobry zarobek.  Rodzice zawsze mi powtarzali – Ucz się żebyś mógł znaleźć pracę.
Ja byłem inny niż reszta rodzeństwa, byłem dziwnym chłopakiem który miał własne zdanie o edukacji.
Nie lubiłem szkoły.  Sam nie wiem dlaczego.  Może to dlatego że temat był nudny ?.  Nie ważne.
Od dziecka marzyłem aby zostać kimś, poznawać bogatych ludzi oraz odnieść sukces w życiu.  Rodzice jednak byli innego zdania, i jak tylko moja mama usłyszała kim chcę być, to odpowiadała – Przestań marzyć o tym, bo ty się do tego nie nadajesz.  I nie myśl o pieniądzach bo ludzie bogaci to złodzieje, zarobili nielegalnie.  I choć za każdym razem moje marzenia były niszczone, to nie przestałem.  Jako dziecko nie rozumiałem wielu rzeczy.  Nie rozumiałem dlaczego rodzice mówią że się nie nadaję do tego, czy do czegoś innego.  Nie mogłem zrozumieć dlaczego mają takie zdanie o kimś, kto odniósł sukces w życiu.  Czasami jednak miałem wrażenie że coś w tym prawdy chyba musi być.  Ile razy poruszałem temat pieniędzy, zwykle kończyło się to wszystkim nam znanym tekstem ” Pieniądze szczęście nie dają ” – Z jednej strony można przyznać że to prawda.  Jednak z innej strony jest to nieprawdą.  Dorosłem a wraz ze mną moja wiedza się poszerzyła.  W którymś momencie swojego życia podjąłem decyzję by zmienić coś i być kimś więcej niż oczekują tego w domu.  Zacząłem poznawać bogatych ludzi którzy prowadzą wielkie biznesy.  Spotykaliśmy się na różnych eventach.  Rozmawiając z nimi przy kawie, w pewnej chwili dotarło do mnie że wszystko o czym mówiono mi w dzieciństwie o bogatych ludziach, to jedno wielkie kłamstwo którym rodzice trzymają dzieci w niewoli biedy i niedostatku. 

– O, zobacz, widzisz tego gościa ?.  To jest Staszek, człowiek Sukcesu chodź poznasz go.

Spojrzałem w lewo, byłem wtedy we Wrocławiu na szkoleniach BIZNES turbo, nigdy wcześniej nie widziałem człowieka, a mimo wszystko wiedział o mnie dużo.  Nic w tym dziwnego, przecież wiadomo że spotkał mnie w internecie, był na mojej stronie, na Facebooku, Youtubie i innych kanałach społecznych.  Wtedy poznałem Andrzeja Różańskiego, i innych biznesmenów z którymi miałem możliwość porozmawiać.
To dzięki takim spotkaniom z bogatymi ludźmi, moje mentalne przekonania co do bogatych uległy wielkiej zmianie.  Uświadomiłem sobie, że wszystko o czym mówiono mi w dzieciństwie to jedno wielkie kłamstwo.  Zacząłem pracować nad sobą aby osiągać jeszcze więcej.  Wreszcie poznałem co naprawdę odróżnia bogatych ludzi, od tych biednych.  – Myślę że zaczynasz się zastanawiać nad tym.  Oczywiście każdy człowiek ma takie same możliwości, każdy może odnieść sukces i być tym, kim chce być.  Różnica między bogatym, a biednym jest w sposobie działania, mentalnego nastawienia i w sposobie myślenia.  Jak to wygląda ?.  Już wyjaśniam.

Biedny człowiek: Żyje we własnym przez siebie, lub otoczenie, stworzonym świecie nędzy i rozpaczy.  Jest przekonany że nie może wielu rzeczy, stawia sobie ograniczenia.  Widzi ładny samochód, i z góry zakłada że nie może tego mieć. Uważa iż szkolne oceny, oraz rodzaj wykształcenia wpływa na jakość jego życia.  Dlatego po skończeniu szkoły z doskonałymi wynikami, znalazł pracę gdzie zapierdala po 8 lub 10 godzin aby w dniu wypłaty otrzymać nędzne ochłapy.  Wraca do domu po pracy, i siada na kanapie włączając telewizję aby znowu usłyszeć jak we wiadomościach opowiadają o tym, jak ktoś kogoś okradł lub zgwałcił.  Kiedy wysłucha tego całego syfu, postanawia iść z kolegami do baru gdzie opowiada o tym co było w telewizji.  W weekend, umawia się na dyskotekę aby poderwać jakąś lalunię i się upić, no kto wie, może jeszcze sobie bzyknie.
I tak historia biednego człowieka się powtarza.  Praca – Dom – Knajpa – Dyskoteka. 

Bogaty człowiek: Prowadzi życie które sam tworzy, i nie rozmawia z tymi co chcą źle wpłynąć na jego jakość życia.  Też chodził do szkoły, jednak nie uważa iż oceny oraz rodzaj wykształcenia ma jakikolwiek wpływ na jego jakość życia. Są również milionerzy co rzucili szkołę jeszcze w podstawówce.  I mają się świetnie.  Dlaczego ?.  Ponieważ bogaty człowiek nigdy nie skończył szkoły, nieustannie się uczy.  Czyta książki i uczestniczy na różnych szkolenia w dziedzinie która jest mu pomocna.  Nie ogranicza swoich możliwości, i zawsze szuka najlepszych rozwiązań aby ulepszyć swoje życie o kolejny poziom.  A biedny człowiek jedyne co dziś potrafi przeczytać, to etykietę na butelce piwa.  Kiedy usłyszy że ma zacząć czytać książki aby zmienić coś w życiu, to często się z tego śmieje.  Tym właśnie różnią się ludzie sukcesu.  Zamiast szukać wymówek dlaczego nie mogą tego osiągną, po prostu rozpoczynają własną edukację, rozwijają swoje umiejętności, planują swoją przyszłość i wyznaczają cele.  Nie oglądają telewizji, ponieważ dla nich najcenniejsze jest to, co mogą dowiedzieć się w książkach.  Spotykają się z przedsiębiorcami, i tworzą własne biznesy.
– Ja również od dawna już odłączyłem się od telewizji.  Od 9-ciu lat nie włączałem telewizora, jednak czasami lubię sobie obejrzeć jakiś fajny film, oglądam na komputerze.  Dużo czytam, książki są moim cennym źródłem informacji, są lepsze niż ten bełkot w wiadomościach który negatywnie wpływa na życie człowieka.

Myślę że na tym etapie już rozumiesz czym jest mentalność i jak wpływa to na rozwój człowieka.
Teraz jedyne co możesz zrobić aby w twoim życiu dokonało się wiele zmian, to podjąć najlepszą decyzję i zacząć jeszcze dzisiaj działać w tym kierunki.  Dlaczego nie jutro ?.
Człowiek sukcesu, nigdy nie odkłada tego co ważne, na drugi plan.  Człowiek sukcesu, podejmuje decyzje i zaczyna działać, nawet jeśli jest już zmęczony i chce się wyspać, on nie odpuszcza i walczy do końca.
A więc zdecyduj – KIM chcesz być.  Człowiekiem odnoszącym sukces ?.  A może nędznym biedakiem ?.

– Chcesz odnieść sukces ?.  Świetnie.
To zacznij już teraz, zrób pierwszy krok i dołącz do grona MOICH Subskrybentów.
Podziel się również własnym przemyśleniem w tym temacie i pamiętaj…..

Miej Dzisiaj Wspaniały Dzień. 🙂

 

 

 

 

Share This